סלומה, בתו החורגת של הורדוס אנטיפס. הסיפור מופיע בקצרה בברית החדשה ועל בסיסו כתב אוסקר וויילד דרמה פסיכולוגיסטית-ארוטית שמה שמניע את כל גיבוריה זו אובססיה עליה הם משלמים את היקר שבמחירים. ריכרד שטראוס  מביע באמצעות מוזיקה מלודית ועושר הרמוני את המאבק הפסיכולוגי שבין הדמויות.

במהלך הלבריטו, חוזרת שוב ושוב הפליאה מהירח, ככוח מיסטי מחולל שמשנה את המתהווה על במה. החלטנו לקחת את אלמנט  הירח ולמקם אותו במרכז הבמה כמאין ״אורב״ דיגיטלי ששולט בעולם הדיסטופי והאפל בו נמצאות הדמויות, ומשמש להן לפולחן.

חילקנו את עשרות המהלכים השונים של תוכן הוידאו לכאלו שמיצגים את כל אחת מהדמויות הראשיות באופרה; הורדוס ששליטתו יוצגה על גבי ה״ירח״ כמגמה שחורה וסמיכה, יוחנן - כאנרגיה קלה וקרה שמפלחת את קליפתו של הורדוס- וסלומה כחום שמש ששורף את העולם. במהלך האופרה הכדור מגיב לשירת הדמויות ולמגע מהן, לרגעים הוא מתחיל מהלכים בימתיים. הדמויות סוגדות לו וחוששות ממנו.

המטרה הייתה שהכדור לא יזוהה ככדור לדים ושהוא יראה ככל הניתן כחומר חיי ואורגני. לכן יצרנו את החומר בתלת. יצירת תוכן בפורמט עיגולי עבור ספרה, הייתה מורכבת והצלנו לפצח אותה בעזרתו של סטודיו ישינסרקי. התוכן נוצר בmaya , blender, after effects ומופה לבמה בעזרת D3.

האתגר הראשון היה ליצור את הכדור ברמה הפיזית. לאחר בדיקות של אפשרויות שונות ומגוונות החלטנו ליצור כדור בקוטר של 2.75 מטר במשקל חצי טון עשוי לדים. קושרנו עם חברה בסין שיצרה עבורנו כדור המורכב מיותר ממליון נורות לד. לאחר שלושה חודשי יצור, הכדור נשלח לארץ והורכב באופרה ע״י (pro-led).

שותפים:

מנצח: דן אטינגר

במאי: איתי טיראן

כוריאוגרפית: רננה רז

מעצב תפאורה: ערן עצמון

מעצבת תלבושות: אורנה סמורגונסקי

מעצב תאורה: אבי יונה בואנו (במבי)

סולנים:

 

סלומה:

 אליזבט סטריד

מירב ברנע 

יוחנן דניאל סומגי 

סבסטיאן הולצ'ק

הורדוס:

 כריס מריט

יוברט פרנסיס 

הרודיאס :

עדנה פרוחניק 

עידית זמיר

נרבות:

רוברט מקפירסון 

איתן דרורי 

משרתת של סלומה:

שי בלוך 

יהודי ראשון יוסף ארידן 

 יהודי שני כריסטיאן שטורם

יהודי שלישי אנתוני ווב

יהודי רביעי אלסדיר אליוט

יהודי חמישי יאיר פולישוק

 ולדימיר בראון

חייל שנינח בריגר

נצרתי ראשון יורי קיסין

נצרתי שני אדריאן דווייר

איש מקפדוקיה יורי קיסין

משרת אשרי שגב

תזמורת האופרה: התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון

רקדנים: אור אלגריסי | איתי ביבס | עידו ברק | הראל גרזוטיס | שמואל חלפון | ניתאי יורן | מיכה עמוס | מתייה קזין

תרגום: ישראל אובל

בחזרה לכל העבודות